Upozorňujeme cestující…

Tahle příhoda se mi stala už dřív.
Nastoupil jsem na České do pětky, která nevykazovala nic podezřelého. Před zastávkou Celní se ozvalo z reproduktoru hlášení: Upozorňujeme cestující, že vůz jede směr Ústřední hřbitov.
To se mi hodilo, protože jsem tím směrem jel, nemusel jsem tedy přestupovat. Nicméně šalina směr hřbitov nejela a frčela nahoru na Bohunice. Protože jsem stál vpředu, zeptal jsem se řidičky, jakto že jede do Bohunic, když hlásila směr hřbitov. Odpověděla mi, že to dělá sám automat a že s tím nemůže nic dělat, a jestli jsem četl nápis na šalině, který platí. No to se ví, že jsem ho četl, ale před dvaceti minutama na České, a proč teda hlásí, že to jede na hřbitov? Protože byla celej den výluka a jezdilo to na hřbitov a ten program to má prostě tak nastavený a nedá se s tím dělat. Ale dá, řekl jsem jí, dá se třeba vzít mikrofon a oznámit cestujícím, že předchozí hlášení již neplatí, že šalina jede normálně do Bohunic…

Tak jsme si při čekání na zpáteční šalinu s dalšími nachytanými cestujícími pěkně na brněnskou dopravu hromad zanadávali :)

A stejně si myslím, že to hlášení vypnout šlo, jen to ta řidička neuměla… 😉


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

1 Komentář pro “Upozorňujeme cestující…

  1. No tak dobře:) lidi neumí číst a taky neumí ovládat automat na hlášení :))
    přesto situace, kterou zde popisuješ se stane asi jednou ze sto případů, kdežto lidi, co nečtou – to je případů 70 ze 100 :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *