Recept na důchodovou reformu

Včera stávkovali mimo jiné strojvedoucí, nebo řidiči MHD proto, že nechtějí jít do důchodu až v 65 letech. Na to mám výborný recept.

Není potřeba stanovit povinnou hranici věku odchodu do důchodu, stačí nastavit podle tohoto věku výši důchodu. Ono to v praxi existuje již teď, známe jako *předčasný důchod*. Prostě – odejdete do důchodu dřív a o co dřív odejdete, o to méně peněz důchodu dostanete. Jenže tento systém spěje pomalu ke konci. Já bych ho naopak ještě rozšířil, minimální věkovou hranici pro výplatu důchodu (odejít do důchodu by šlo třeba ve dvaceti, ale člověk by nedostal žádné peníze) bych nastavil na padesát let s tím, že by takový důchodce dostával třeba 25% své předchozí mzdy. Procento by se každým rokem zvyšovalo, až by třeba v 75 letech dostal člověk důchod ve výši 100% svého platu. Každý by pracoval tak dlouho, až by byl s výší svého důchodu spokojen a pak by odešel užívat odpočinku.

Tohle je myslím celkem rozumný návrh, nikoho nenutí, aby šel do důchodu povinně až v 65, ale dává možnost si vybrat – dříve za míň peněz, později za více. Samozřejmě by se muselo spočítat, jak ty hranice a procenta nastavit, tohle je takový základní rámec.

Tak co vy na to?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *