Několik slov k Radiožurnálu

Četl jsem na několika blozích (např. „zde“:http://blog.converter.cz/index.php?p=1360&c=1 a v odkazech pod článkem) a komentářích pod nimi v podstatě samé negativní reakce na nový Radiožurnál. Osobně mi ta směs nejhoršího popu a děsivých telefonátů nikdy k srdci nepřirostla, takže jsem nikdy Radiožurnál nepovažoval za své rádio a nemůžu tvrdit, že mi ho Tachecí ukradla.

Tak jsem si tedy dnes ráno v práci Radiožurnál naladil, hráli tam zrovna 20 let starý hit Jirky Korna Miss Moskva… Když píseň skončila, zašveholil Jan Pokorný rozverným hlasem něco jako: _nejlepší hudba k nejlepšímu zpravodajství_. Zpravodajství hodnotit nebudu, ale Miss Moskva rozhodně není nejlepší hudba, tou může být třeba Wagner, Mozart nebo Pink Floyd 😉 Ona to není není ani nejlepší populární hudba, ba ani nejlepší česká populární hudba. Dokonce to není ani nejlepší hudba Jirky Korna 😉 Prostě mě nenapadá žádné spojení ve kterém by mohla být Miss Moskva nejlepší… Nezjistil jsem, o kolik je současný Radiožurnál horší, mně přijde stejně neposlouchatelný, jako býval… No prostě jsem to po nějaké půlhodině veselého moderování a zoufalých písní za občasného přerušování nějakým šustivým zvukem zase přeladil zpátky na Vltavu :)

Jsem na tom podobně jako „agathaxie“:http://pixy.cz/pixynergia/2008/rozpaky-reformovaneho-radiozurnalu/#comment-2205. Pokud chci poslouchat zpravodajskou stanici, což se mi ale už moc nestává, ladím Rádio Česko. Stoprocentně se ztotožňuji s posledním odstavcem, překousl bych i tu děsivou muziku, ale pokud má redaktor na drátě člověka, který má co říct a nestihl to, protože ho moderátor přeruší slovy: _bohužel nás čas tlačí, tak zas někdy jindy…_ to se mi otvírala kudla v kapse a to byl zřejmě hlavní důvod, proč jsem tuto stanici přestal poslouchat.

A docela by mě vlastně zajímalo, proč potřebují lidé poslouchat „zpravodajské“ rádio typu RŽ? Zkusím vykuchat pár názorů ze zmíněných blogů:

– Kvalitní předpověď počasí – troufám si tvrdit, že něco takového neexistuje. Alespoň ne tady v Brně 😉 Předpověď počasí se většinou liší od reality a někdy i dost významně a je jedno, jestli se jedná o předpověď přímo z Komořan, nebo z Radiožurnálu… Nemluvě o tom poslouchat předpověď počasí každou (půl)hodinu. Proč? A poslouchat předpověď na dva dny dopředu? Čiré bláznovství 😉

– Zelená vlna každou čtvrthodinu – no budiž, ale pokud sedím celý den u komplu, tak je to úplně k ničemu a ikdyž někde jedu, tak slyším v Zelené vlně o nehodě o 300km daleko, ale že za deset km zůstanu trčet v zácpě se v lepším případě dozvím, až v ní už půl hodiny stojím, v horším případě vůbec…

– Informačně efektivní zpravodajská stanice – nejsem si jist, co tím „Laco“:http://laco.bloguje.cz/638025-damsky-klub-na-radiozurnalu-1.php myslel, ale mít puštěné rádio celý den kvůli stále aktuálním zprávám a ještě k tomu je poslouchat, je ryzí masochismus 😉

Posloucháte, poslouchali jste Radiožurnál? Dejte mi vědět do komentářů proč. Pokud je to nějaký z výše zmíněných bodů, zkuste ho trochu rozvést.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

1 Komentář pro “Několik slov k Radiožurnálu

  1. Radiozurnal si pustim jenom obcas. Mam v PC digitalni TV kartu, ktera umi i radia a jedine radio, ktere chytam je radiozurnal, takze pokud v mem programu je zrovna reklama, tak si radsi pustim ten radiozurnal :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *