MyDoom a poštovní správci

O tom, že internet kromě virotvůrců a nepoučitelných uživatelů v současné době zamořují i profesionální správci velmi výstižně napsal Pooh. I já se snažím mezi nimi agitovat, ale odpověděl mi pouze jeden:

je mi to lito, ale automat bohuzel nerozezna co je adresa podvrzena a co ne. A informace o zavirovane zprave se posila proto, ze uz jsme museli resit mnozstvi problemu s „nedorucenym“ mailem. A pokud zavirovanou skutecnou zpravu bez upozorneni zahodime, zahravame si s timto problemem. Vysilat ci nevysilat? Ani jedno reseni neni idealni.

Netřeba komentáře.

Zajímavé na stávající situaci je, že mi samotný virus přišel jen jednou (a což mě štve, na soukromou adresu), zatímco upozornění, že jsem já virovým rozesílatelem (adresa přístupná na internetu) mi přišlo několík desítek. Ještě zajímavější je ale fakt, že mi tyto zprávy chodí většinou od státem zřizovaných organizací. Např: Český hydrometeorologický ústav, Lesnický výzkumný ústav Zvolen, Vysoká škola báňská Ostrava, Karlova univerzita Praha, Přírodovědecká fakulta MU Brno, Nemocnice Ivančice… Svědčí to o tom, že ve státní sféře pracují horší administrátoři? Možná ano, nicméně proti stojí třeba jedna českobudějovická firma, která se honosí titulkem vše pro internet a nabízí kompletní webový servis. Na svých stránkách píše: Rádi Vás zbavíme starostí. O naší kvalitě svědčí stovky spokojených klientů.

Tomu jsem se musel opravdu zasmát :)