Mobilní internet aneb zajíc v pytli

Jako uživatele kabelového internetu mě to moc nezajímalo, běhat někde s notebookem, to bych stejně nic neudělal. Není nad klid mojí pracovny. I tak mi ale přišla nabídka Eurotelu (999,-), T-mobilu (699,) a opět Eurotelu (649,-) velice zajímavá. Opravdu jsem nečekal, že konkurenci ještě neexistujícímu paušálnímu internetu přes pevnou linku, vytvoří právě mobilní operátoři.

Ale jak to tak bývá, každé pro má i svoje proti. Na stránkách Eurotelu jsme se mohli dočíst (stránka už neexistuje): Zvýhodněný měsíční poplatek 649 Kč (791,78 Kč vč. DPH) a 100 volných minut platí do 30. 6. 2004. A poznámka pod čarou: Cena platí při uzavření smlouvy na 24 měsíců.

Co k tomu dodat. Vy víte kolik zaplatíte do 30.6., kolik budete platit poté vám nikdo neřekne, přestože podepíšete smlouvu na dva roky. Odkaz (již nefunkční) vede na stránku, kde je informací ještě méně. Nabídka T-mobilu je s konkurenčním Eurotelem v podstatě shodná (stránka již rovněž neexistuje). Chce se mi říct, že lidé, kteří si takovou službu objednají, jsou buď naprostí pitomci, nebo bezměrní optimisté. Nechce se mi věřit, že někdo podepíše papír, že bude platit po půl roce libovolnou cenu, o jakou si poskytoval řekne. Je také třeba říct, že jsem nenašel informaci, která by stanovila výši sankce při odstoupení od této smlouvy. Abych pravdu řekl, ani jsem ji moc nehledal, ale je mi líto těch, kteří na uvedenou nabídku skočí. Jejich překvapení může být ohromné, ale také nemusí. Třeba půjdou ceny ještě dolů 😉 Počkáme si do konce ledna, kdy mají tyto promo akce skončit a lidé se dozví, kolik budou platit po zbytek smlouvy.

Edit: Odstraněny nefunkční odkazy