Jak udělat fotogalerii

Už jsou naštěstí pryč doby, kdy vám příbuzní dali do ruky fotoalbum a vy jste nad nimi museli hodinu prosedět, poslouchaje nudný výklad k nudným fotkám. Doba se změnila k lepšímu. Dnes vám jen pošlou odkaz na Rajče. Jistě to znáte – někdo dobře známý vám pošle odkaz na fotky ze svatby, z rodinné oslavy, z dovolené… Kliknete na odkaz a vidíte, že v albu je téměř 500 fotek. Prohlídnete si je všechny? Ani náhodou! Mrknete na náhledy a podíváte se jen na ty, které podle nich vypadají zajímavě.

Nebuďte jako vaši přátelé a udělejte fotogalerii tak, aby u ní nikdo netrpěl! Zde je několik praktických rad, jakých chyb se při tvorbě fotogalerie vyvarovat.

Chyba první: množství fotek
jak už zbylo zmíněno v úvodu, opravdu málokdo má tolik chuti a času prohlédnout si všechny fotky, které jste na web nahráli. Vyberte jen ty nejlepší fotky z nejlepších! A z nich vyberte polovinu 😉 Do počtu padesáti je jistá naděje, že budou prohlédnuty všechny, ale klidně zveřejněte jen deset nejlepších fotek!

Chyba druhá: duplicity
Vyvarujte se vkládání podobných fotek. To je velice častá chyba, kdy se udělá několik fotek stejné situace, kdyby nějaká nevyšla, ale do alba se nahrají všechny. Ne, z několika podobných vyberte jen jednu!

Chyba třetí: neotočení fotek
Pokud neumíte fotky otočit, tak je buď do alba vůbec nedávejte, nebo foťte jen „naplacato“, jinak si vaši návštěvníci ukroutí hlavu.

Chyba čtvrtá: zbytečná krása
Vyházejte z alba fotky oblohy, a podobné snímky, které s akcí na albu nesouvisí. Pokud to tedy není album s krásami oblohy 😉 Pocit z té krásy stejně nepředáte a zbytečně znepřehledňujete album.

Chyba pátá: technika focení
Tohle až tak nesouvisí s tvorbou fotoalba, jako s fotografováním samotným, ale je nutno připomenout, že do alba nepatří fotky špatně zaostřené, příliš tmavé, s protisvětlem, které přesvítí focený objekt a nebo třeba ty, kde část foceného objektu chybí…

Nebuďte líní! Je příliš snadné a lákavé (a především pohodlné, že?) stáhnout fotky z foťáku, spustit rajčetí program a odkliknout vybrat vše. Ovládněte se a dejte si trochu práce s výběrem – jednak učiníte přátelům prohlížení vaší fotogalerie příjemnějším a taky trochu omezíte množství datového balastu na webu 😉


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *