Jak přivést mobilní operátory ke krachu

Poslední mobilní operátor „Ufon“:http://www.ufon.cz přišel jako prví s nabídkou volání ve vlastní síti zdarma. To může mít (samozřejmě čistě hypoteticky) katastrofání následky pro všechny operátory, včetně Ufona samotného. Jakto?

Lidé začnou přecházet k Ufonovi, aby si mohli volat mezi sebou zadarmo. Zpočátku si mohou pořídit i nějaký paušál, ale volání do ostatních sítí za 4,90 je celkem rozumná daň za to, že ve vlastní síti voláte zdarma. Nakonec skončí u Ufona všichni, zruší placené tarify a budou si všichni nadále volat *jen zadarmo* v rámci tarifu * Za nula*. Paušál pro zvýhodnění ceny hovorů do jiných sítí nebude třeba. Ostatní operátoři zkrachujou, protože jim zákaznící utečou a Ufon zkrachuje taky, protože za hovory nic nedostane. A kdo by posílal zprávy, když může zadarmo zavolat? 😉

Ale nebojte, to se nestane, lidi jsou příliš pohodlní – raději budou platit, než aby něco změnili. A tak nám ti pohodlní lidé zachrání trh s mobilním telefonováním :) Děkujeme!

PS: já vím, že se dá z mobilu dá volat i na pevnou a připojit se na internet, což jsou služby, které zadarmo nikdy nebudou, ale že by uživily veškerý mobilní telefonní provoz, aby mohl být zdarma?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

1 Komentář pro “Jak přivést mobilní operátory ke krachu

  1. Jako zamyšlení je to pěkné, ale nic není ideální. Ufon má přímo katastrofickou zákaznickou podporu a spojení “noční můra” tak dostává docela konkrétní obrysy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *