Instalace Windows Vista

Dnes jsem narazil náhodou na článek placeného propagátora produktů Microsoftu, Radka Hulána „Linux – nekritické nadšení není na místě“:http://radekhulan.cz/item/linux-nekriticke-nadseni-neni-na-miste S článkem v zásadě souhlasím, až na to, Windows Vista jsou lékem na všechno.
Dcera dostala od manželčiných rodičů počítač s předinstalovanými Windows Vista Home Premium. Zapnul jsem ho a spustil se průvodce instalací. Nastavil jsem češtinu, hodiny atd. a spustila se kontrola hardwaru. Když jela třičtvrtě hodiny, pojal jsem podezření, že se instalace zasekla.
Zrestartoval jsem tedy počítač, který najel do nouzového režimu. Z nouzového režimu jsem spustil instalační DVD, které mě opět provedlo nastavením češtiny atd. Tentokrát už ale ani hardwareová kontrola neproběhla. Počítač zkolaboval v momentě, kdy mi ohlásil, že je vše nastaveno a já odklikl OK.
Znovu restart, znovu nouzový režim, ale tentokrát už jsem se do provůdce instalací nedostal.
Tedy další restart, nabootování z DVD, formát disku a čistá instalace znovu. Opět nastal problém při kontrole hardwaru, kdy se počítač zasekl.
Takže poslední pokus – spuštění průvodce instalací, nastavení češtiny (pokolokáté už?) a kontrola hardwaru. A světe div se, najednou to prošlo a Visty nastartovaly…
Jenže se asi za dvacet minut opět opět zhroutily a když se po restartu za další čtvrthodinu zhroutily zas, řekl jsem dost.
Nainstaloval jsem (ne, Linux opravdu ne 😉 pirátská XP a počítač jede bez problémů… Myslím si, že tím, že mám Visty oficiálně zakoupené jsem tyto pirátské XP zlegalizoval, alepoň tedy sám před sebou. K Microsoftu jsem s tím nechodil, ani k té firmě, co počítač dodala. Napište mi když tak do komentářů, jestli může být instalace starší verze proti licenci.

A druhá špatná zkušenost je jen letmá, protože jsem na to neměl tolik času. Nový notebook Lenovo, Visty po instalaci fungují, instaluji tedy další programy (Ifran, Operu, Skype…) když najednou systém přestane komunikovat s DVD mechanikou. Ve správci hardwaru mechaniku vidí ale tvrdí, že je potřeba aktualizovat ovladač. Když ho tedy chci aktualizovat, dostávám hlášení, že ovladač je aktuální. Mechanika ale nejede… Na nic jsem nepřišel, na novou instalaci jsem neměl čas, tak jsem doporučil reklamaci…

To jsou mé dvě (jediné) zkušenosti s Windows Vista… Nic moc, co? Kamarád co se živí prodejem a opravami počítačů na malém městě svým klientům říká, že jestli si koupí Visty, ať nepočítají s tím, že jim bude dělat servis. A tak na malém městě mají všichni XP…


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *