Ignorance brněnského DP

Brněnský dopravní podnik mě pěkně namíchl. Zjistit na Silvestra, jak jezdí městská doprava hromad je nadlidský úkol. Já se o něj pokusil a výsledek je zde.

Že by někde na zastávce byl aktuální jízdní řád, to bylo zbožné přání. Dopravní podnik, zřejmě ve snaze připravit město na ….. nápad integrovaného dopravního systému (o něm jindy), nahradil staré jízdní řády novými již 30.12. Bývalo obvyklé, že byly v dopravních prostředcích a na zastávkách cedule, na kterých bylo vypsáno, jak co o svátcích jezdí. Ne tak letos. Peníze na základní informace cestujícím zřejmě spolkl zmiňovaný „integrák“ a nikde jsem je nespatřil. Řidič tramvaje též o provozu na Silvestra nic určitého nevěděl.

V práci jsem tedy vytáhl telefonní seznam, našel číslo na informační linku DPMB a volal a volal a volal, ale nedovolal. Stále obsazeno… Zkusil jsem tedy zavolat přímo na dopravní podnik. Službu konající vrátný, který zvedl telefon asi po jeden a půl minutě, mi oznámil, že musím volat na informační linku, že tady se informace neposkytují. Na moji poznámku, že se tam nelze dovolat, mi děda poradil, abych to zkoušel. Tak jsem ho poslechl a ještě asi třicetkrát to zkusil. Bezvýsledně.

V 18:00 jsem vyrazil na zastávku pln očekávání. Pojede? Jela. Nastoupil jsem jako černý pasažér a hrozně si přál potkat revizora. Bohužel nepřišel. Asi na něj taky nezbyly peníze.