Co dobrého mi přinesl Google?

Byl jsem nadšeným příznivcem Google a jejich služeb řadu let. Ale to, co s Googlem stalo za poslední rok je naprostá tragédie. To už se nedá jinak nazvat. Arogance této firmy směrem k uživatelům je na tak neúnosné úrovni, že začínám velice vážně uvažovat o přechodu někam jinam.

Začalo to nenápadně, postupným přidáváním služeb a ovládacích prvků. Proti novým službám se nedá nic namítnout, pokud nejste k jejich užívání nuceni, ale když se vám změní ovládání tak, že máte v nabídce položky, kterých se nelze zbavit a ty které byste tam potřebovali, tam nedostanete, je to otravné. Ale budiž, je to zadarmo, tak něco snesete.

Jenže za týden vám ovládání zase změní a za další dva týdny zase. To už začíná dost štvát, ale pořád se to dá snést. Pokud ovšem nepotřebujete vymazat nebo přidat emailovou adresu v Apps pro domény. Nastavení zmizelo a nelze se k němu proklikat z žádné ze svých svých služeb. Přes ozubené kolo se dostanete jen do profilu, kde tohle změnit nelze. Jste směřováni na nápovědu, která radí přejít na starší verzi. Když to provedete, stejně se do nastavení nedostanete a skončíte zase u nastavení profilu. Nakonec jsem řešení našel.

Nefunguje mi kalendář. 4. července 2011 jsem poslal dotaz na gugcz, kde problém popisuji blíže i se skrýnšoty, ale nikdo mi neodpověděl, ani se to samo nespravilo dodnes.

Ve staré verzi jsem měl v levém sloupci mailu pod mailovými položkami Chat, pod ním Gadgety Kalendář a Dokumenty. V novém vzhledu můžu mít jen Chat, nebo Kalendář s Dokumenty (musím si mezi nimi přepínat…). Nepřišel jsem na to, jak je vrátit zpět na jednu obrazovku, když tam místo je.

Nefunguje mi CloudPrint. Připojení z jiného počítače vždycky selže… V poslední době už jsem nezkoušel, jestli to funguje, protože nastala poslední fatální věc, že mi Chrome začal shazovat Windows (XP SP3).

A to jsem si určitě nevzpomněl na všechno. Tak přemýšlím, kam odejít. Jediné, co mě ještě drží u Googlích služeb jsou jejich Dokumenty. Možnost pracovat online s někým dalším na stejném dokumentu používám velice často a to nikdo jiný nenabízí (nebo o tom nevím). Jinak bych asi do MS Live šel, i když mi tam některé věci nesedí taky…

Kdybyste měl někdo nějakou radu, jak spravit Google, nebo o jeho funkční alternativě, dejte vědět do komentářů. Díky.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/41683/virtual/www/domains/v-blok.nikde.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *